Karboksyterapia- cudowny gaz

Karboksyterapia- odchudza, odmładza, redukuje cienie pod oczami i cellulit. Zmniejsza widoczność blizn, poprawia gładkość skóry.

Agnieszka Kosmetolog

KARBOKSYTERAPIA

Zabieg nazywany terapią cudownym gazem, jest najczęściej polecaną techniką wyszczuplania i ujędrniania ciała, zwłaszcza po dużej stracie kilogramów lub przebytej ciąży. Jest również hitem w wygładzaniu cellulitu i niwelowaniu rozstępów. Poleca się go także do redukcji cieni pod oczami. 

Szukając skutecznego zabiegu, który zredukuje wiotkość skóry, wygładzi, zmniejszy widoczność skórki pomarańczowej, albo pomoże się pozbyć miejscowej tkanki tłuszczowej, warto zwrócić uwagę na terapię z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Nazywany jest cudownym gazem. Działa na wiele partii ciała i odpowiada na przeróżne problemy skórne. A przy tym jest zabiegiem niezwykle ekonomicznym – nawet wykonanym w serii, nie nadszarpnie portfela. 

Igła z gazem.

Na czym polega karboksyterapia.? Na wstrzyknięciu pod skórę dwutlenku węgla. Kosmetyczka wprowadza go specjalną rurką. Tuż po iniekcji, dwutlenek węgla rozchodzi się w tkankach, rozszerzając naczynia krwionośne. Uczucie jest przeciwne – jakby coś rozpierało skórę od środka. Pojawiają się na niej i znikają bąble.

Co daje taki proces?

Poprawia się odżywienie, ukrwienie komórek i stymuluje to wewnętrzne procesy regeneracji. Gaz aktywuje także czynnik wzrostu naczyń, dzięki czemu pod skórą tworzą się nowe naczynia włosowate – nic więc dziwnego, że jest polecany nie tylko na ciało, ale także na sińce pod oczami. 

Dwutlenek węgla wywołuje pod skórą lekki stan zapalny, którego skutkiem ubocznym jest stymulacja tkanek do produkcji kolagenu i elastyny. W związku z ich powstawaniem, skóra się wygładza i staje się bardziej sprężysta. Gaz ten genialnie też rozbija komórki tłuszczowe, uszkadzając ich błony i prowadząc do lipolizy. Dlatego karboksyterapię uznaje się za zabieg wszechstronny na wiele przypadłości i niedoskonałości sylwetki oraz skóry.  

Dla kogo?

Karboksyterapia to genialna technika walki z cellulitem, miejscową tkanką tłuszczową czy obwisłą skórą. Zabieg najczęściej wykonują kobiety po utracie dużej ilości kilogramów, jako część terapii przeciwko skórce pomarańczowej lub jako remedium na powrót do formy po przebytej ciąży. 

Terapia dwutlenkiem węgla przynosi też rewelacyjne rezultaty w niwelowaniu i usuwaniu rozstępów i blizn. Ponieważ dwutlenek węgla wywołuje w tkankach stan zapalny, stymuluje komórki do produkcji nowego kolagenu i elastyny, co prowadzi do ujędrnienia skóry i wygładzenia jej powierzchni. Rozstępy stają się płytsze i mniej widoczne.

Karboksyterapia aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF, dzięki czemu w skórze powstają nowe naczynia włosowate, które poprawia mikrokrążenie. Dlatego zabieg polecany jest do walki z zasinieniami wokół oczu, a skutkiem ubocznym działania w tej części twarzy jest też wygładzenie zmarszczek. 

Efekty:

W miejscu, w którym podaje się pod skórę dwutlenek węgla przez kolejną dobę – do kilku dni, utrzymuje się lekki obrzęk. Stopniowo, z zabiegu na zabieg skóra staje się coraz bardziej zwarta, jędrna i gładka. 

Jeśli celem jest usunięcie worków lub sińców pod oczami, często wystarczy wykonać jedną karboksyterapię. 

W walce z cellulitem lub o jędrność skóry, czy wygładzenie blizn lub rozstępów, należy przeprowadzić 8 -10 zabiegów, po jednym tygodniowo. 

Karboksyterapia genialnie zmniejsza blizny, rozstępy i widoczny cellulit. Jest polecana w usuwaniu opornej miejscowej tkanki tłuszczowej. Natomiast działa tylko wykonana w odpowiedniej do problemu i kondycji skóry – serii. 

Przeciwskazania

Nie każdy może korzystać z karboksyterapii, pomimo, że jest świetna w leczeniu wielu problemów i schorzeń. Nadciśnienie, niewydolność nerek, niekontrolowana cukrzyca, padaczka, hemofilia, trądzik różowaty, ciąża i okres karmienia, przebyty niedawno zawał serca lub udar mózgu, opryszczka, wirusowa infekcja skórna wykluczają z wykonania zabiegu.

Wskazówki

Terapię dwutlenkiem węgla z ukierunkowaniem na ujędrnienie czy zmniejszenie miejscowego tłuszczyku, warto łączyć z innymi zabiegami. Genialnie współgra z masażami drenującymi lub zabiegiem ICOONE laser, który uderza i w tkankę tłuszczową i w wiotkość skóry. W usuwaniu blizn czy rozstępów poleca się łączyć karboksyterapię z mezoterapią.  

Nasi specjaliści w ramach tego pakietu

Agnieszka
Agnieszka Kosmetolog
Joanna
Joanna Kosmetolog
Marta
Marta Kosmetolog, fizjoterapeuta
Paula
Paula Kosmetolog

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług

Oferujemy najwyższą jakość usług
W naszym zespole pracują wykwalifikowani specjaliści
Posiadamy najnowszy sprzęt oraz najlepsze kosmetyki
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt