Terapia mięśniowo-powięziowa

Terapia mięśniowo-powięziowa to specjalna technika masażu głębokiej pracy z ciałem. Przynosi ulgę w bólu, pomaga odzyskać prawidłową postawę, swobodę ruchu i lekkość.

Terapia mięśniowo-powięziowa sprawia że, ciało działa lepiej i mniej boli. Stosuje się ją w przypadku bólów kręgosłupa, migren, stresu, ograniczeń ruchomości, drętwienia i obrzęków kończyn, zespołów bólowych (łokieć tenisisty, rwa kulszowa, rwa udowa, zespół cieśni nadgarstka i bolesnego barku)

Marcin Fizjoterapeuta

Najprościej mówiąc można wytłumaczyć to tak: poprzez specjalną technikę masażu uwalniamy zastałe, unieruchomione punkty w ciele, po to aby odzyskać prawidłową postawę, swobodę ruchu i lekkość.

 

Tryb życia większości z nas polega dziś na trwaniu w jednej pozycji. Zastygamy w samochodzie, w autobusie, przed komputerem, przed telewizorem. Potrafimy nie zmieniać pozycji przez kilka godzin. A nasz organizm bardzo tego nie lubi. Układ mięśniowo – kostny przestaje funkcjonować tak jak powinien, najmniejszy wysiłek jest dla nas obciążeniem a często powoduje ból.

 

Terapia mięśniowo – powięziowa to świetny wstęp do rozpoczęcia regularnych ćwiczeń, sprawia, że ciało działa lepiej i mniej boli. Metodycznie rozciągając skórę, powięź i przywracając sprawność mięśniom wyrównuje się asymetrie, skrzywienia, można wręcz przywrócić prawidłową postawę. Wszystko jest ze sobą połączone więc taki masaż uwalnia nas także od chronicznego bólu (na przykład pleców, karku, głowy), poprawia też elastyczność skóry i kondycję mięśni. Efekty naszych ćwiczeń na siłowni są też szybciej widoczne. Jesteśmy sprawniejsi, lepiej wyglądamy, szybciej tracimy zbędne kilogramy.

 

Terapia nie należy do najprzyjemniejszych i zazwyczaj robiony jest „na sucho” bez żadnego olejku. Jeśli ktoś ma bardzo odwodnioną, suchą skórę, można zwilżyć ją wodą w trakcie masażu. Terapeuta musi „wbić” palce na określoną głębokość, przejść przez skórę do powięzi a potem do mięśni. Czasami trzeba mocno rozciągać poszczególne części ciała. Wszyscy są jednak zgodni – tuż po masażu czujemy się młodsi, lżejsi i pełni energii. 

 

Efekty? Aby naprawdę skorzystać z tej terapii i naprawić skrzywienia na które pracowaliśmy przez lata, warto zrobić serię 10-12 sesji. Potem zalecam przerwę, na przykład dwumiesięczną i ponową serię. Taki cykl przynosi niesamowite rezultaty.

 

Warto dodać: ta terapia sprawdza się genialnie u kobiet po ciąży. Przywraca sprawność organizmu, uwalnia od napięć, pomaga pozbyć się zbędnej wody (i stracić na wadze), poprawia jędrność skóry a nawet pomaga przywrócić prawidłowe położenie (a więc i działanie!) organów w jamie brzusznej ”.

Cena 1 wizyta 270 zł każda kolejna 250 zł 

Pakiet 10 zabiegów terapii mięśniowo – powięziowej 2300 zł

Nasi specjaliści w wykonujący ten zabieg

Marcin
Marcin Fizjoterapeuta
Michał
Michał Fizjoterapeuta

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług

Oferujemy najwyższą jakość usług
W naszym zespole pracują wykwalifikowani specjaliści
Posiadamy najnowszy sprzęt oraz najlepsze kosmetyki
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt