Masaż sportowy

Masaż sportowy dopasowywany jest do potrzeb każdego pacjenta indywidualnie po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu i określeniu potrzeb i celów sportowych pacjenta. Przebieg terapii zależny jest od potrzeb i postępów terapeutycznych.
Masaż umożliwia przygotowanie do wysiłku, zmniejszając możliwość wystąpienia kontuzji lub skuteczną regenerację po nim. Pobudza mięsnie, rozciąga oraz zwiększa ich elastyczność.

Jest to masaż dedykowany osobom uprawiającym sport o różnej intensywności. Terapia dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Masaż sportowy oferowany jest w dwóch wersjach, jako przedstartowy lub postartowy. Masaż sportowy charakteryzuje się wysoką intensywnością, ma na celu dotarcie do głębokich warstw tkanek i mięśni, wzmocnienie oraz regenerację ich struktury.

Michał Fizjoterapeuta

Jak Ci pomożemy:

Po wnikliwej konsultacji ze specjalistą zastosowane zostają odpowiednio dobrane techniki masażu tkanek głębokich. Masaż sportowy to intensywny masaż na powięzi, efektywny przy np. przykurczu Achillesa. Rozluźnia tkankę mięśniową i powięziową.Masaż sportowy  przywraca mięśniom siłę i odpowiednią masę, pomaga je zregenerować, poprawia krążenie limfy, dotlenia skórę.Podczas masażu sportowego najczęściej największą uwagę poświęca się wybranym partiom ciała, najbardziej narażonym na kontuzje takim jak:łydki, uda, biodra,  ramiona, bicepsy.

O metodzie:

Jest to masaż dedykowany osobom uprawiającym sport o różnej intensywności. Terapia dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu i określeniu potrzeb i celów sportowych. Jest to masaż dedykowany osobom uprawiającym sport o różnej intensywności. Masaż sportowy oferowany jest w dwóch wersjach, jako przedstartowy (przygotowanie do treningów lub zawodów) lub postartowy regenerujący po wysiłku i urazach.Łagodzeni dolegliwości bólowe, rozluźnienia mięśnie nadmiernie napięte.

Po wnikliwej konsultacji ze specjalistą zastosowane zostają odpowiednio dobrane techniki masażu tkanek głębokich. Masaż sportowy to intensywny masaż na powięzi, efektywny przy np. przykurczu Achillesa. Rozluźnia tkankę mięśniową i powięziową. Masaż umożliwia przygotowanie do wysiłku, zmniejszając możliwość wystąpienia kontuzji lub skuteczną regenerację po nim. Pobudza mięsnie, zwiększa ich elastyczność. Masaż sportowy charakteryzuje się wysoką intensywnością, ma na celu dotarcie do głębokich warstw tkanek i mięśni, wzmocnienie oraz regenerację ich struktury. Masaż sportowy przywraca mięśniom siłę i odpowiednią masę, pomaga je zregenerować, poprawia krążenie limfy, dotlenia skórę.

Podczas masażu sportowego najczęściej największą uwagę poświęca się wybranym partiom ciała, najbardziej narażonym na kontuzje takim jak: łydki, uda, biodra,  ramiona, bicepsy.

Wskazania do zabiegu

Przygotowanie do treningów lub zawodów, regeneracja po wysiłku.

Spodziewane efekty

Złagodzenie dolegliwości bólowych przy urazach, rozluźnienie mięśni nadmiernie napiętych, przygotowanie do intensywnego wysiłku. Rozluźnienie tkanek mięśniowych po treningu.

Przeciwwskazania

  • Poważne urazy ciała i skóry

Nasi specjaliści w wykonujący ten zabieg

Michał
Michał Fizjoterapeuta
Paula
Paula Kosmetolog

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług

Oferujemy najwyższą jakość usług
W naszym zespole pracują wykwalifikowani specjaliści
Posiadamy najnowszy sprzęt oraz najlepsze kosmetyki
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt